Strona 1 z 1

Czynny żal – jak skorzystać?

Post: 30 lis 2017, o 22:35
autor: DorotaRadziwił
Witajcie. Mam bardzo duży problem. Zapomniałam w firmie zapłacić podatku i od tego czasu minął miesiąc. Nie zrobiłam tego specjalnie, po prostu wypadło mi z głowy. Wiem, że można ponieść za to nawet konsekwencje karne, ale słyszałam coś o czynnym żalu. Możecie mi wyjaśnić na czym to dokładnie polega i czy ja mogę skorzystać?

Czynny żal – jak skorzystać?

Post: 1 gru 2017, o 00:40
autor: jumpernik
W takiej sytuacji o jakiej piszesz możesz skorzystać z czynnego żalu, o którym piszesz. Jest to nic innego jak przyznanie się Fiskusowi, że zrobiłaś błąd. Możesz to zrobić w dowolnej formie, ustnie lub pisemnie. Ważne jest jednak, żeby taka informacja dotarła do nich jak najszybciej.

Czynny żal – jak skorzystać?

Post: 1 gru 2017, o 02:05
autor: lokalizacja
Ostatnio czytałam o tym artykuł tutaj: http://podatkiwspolce.pl/czynny-zal/ i przyznaję, że byłam zaskoczona, bo nie wiedziałam, że można coś takiego zrobić. Taki czynny żal, co prawda nie sprawi, że nie będziesz musiała płacić odsetek, ale przynajmniej unikniesz odpowiedzialności karnej. Jeśli wciąż nie wiesz, jak skorzystać z czynnego żalu, to na stronie znajdziesz informacje.

Czynny żal – jak skorzystać?

Post: 1 gru 2017, o 03:58
autor: efektowna
Każdy i zawsze może skorzystać z czynnego żalu?

Czynny żal – jak skorzystać?

Post: 1 gru 2017, o 05:06
autor: teodeo
Niestety tak nie jest. Wyjątkiem będzie sytuacja, gdy Fiskus już dowie się o Twoim błędzie lub gdy zostaną już podjęte odpowiednie kroki, jak kontrola czy sprawdzenie. Jednak, jeśli zrobiłeś to przez przypadek, to wydaje mi się, że dosyć szybko powinnaś się zorientować i to zgłosić.

Czynny żal – jak skorzystać?

Post: 1 gru 2017, o 05:33
autor: superSłoik1997
Taka możliwość czynnego żalu może okazać się przydatna, bo przecież każdemu zdarzają się pomyłki

Czynny żal – jak skorzystać?

Post: 1 gru 2017, o 08:10
autor: DorotaRadziwił
Na przykład tak jak mi! Dzięki za wyjaśnienie