Proszę o opinie o pasach stabilizujących odcinek lędźwiowy kręgosłupa - czy warto?

Proszę o opinie o pasach stabilizujących odcinek lędźwiowy kręgosłupa - czy warto?

Postautor: toledo » 11 lip 2017, o 22:45

Od ponad 5 lat walczę z bardzo silnym, wręcz łamiącym niekiedy bólem kręgosłupa. Próbowałem masaży, akupunktury i ćwiczeń ale niestety średnio to pomagało. Znajomy kupił ostatnio pas stabilizujący lędźwie bo cierpi na podobne schorzenie i mu pomogło wiec sam sie zastanawiam. Z tym ze cos co pomoglo mu niekoniecznie musi także mi. Prosze o wasze opinie, czy warto to zamawiać czy nie koniecznie. Dzięki.
toledo

Postautor: italita » 12 lip 2017, o 00:42

Z zasady pasy pomagają. Tym róznią się od zabiegów że cały czas intensywnie masują wrażliwe miejsca dzieki czemu ból naprawde znika. Ważne żeby wybrac odpowiedni pas, mój tata zamawiał na DiskDr. bo są niedrogie i wykonane z bardzo dobrych jakościowo materiałów. Wystarczy regularnie nosić a ból powoli przechodzi. Jeśli do tego będziesz ćwiczyć czy w jakiś inny sposób się rehabilitować to tym lepiej. Pozdrawiam.
italita

Postautor: superSłoik1997 » 12 lip 2017, o 01:58

Takie masz zalecenia lekarza czy na własną rękę kombinujesz? Problemy z kręgosłupem są poważne i raczej nie powinno się ingerować bez jasnych sygnałów od kogoś kto się na tym zna. Można sobie zrobić wiele złego.
Awatar użytkownika
superSłoik1997

Proszę o opinie o pasach stabilizujących odcinek lędźwiowy k

Postautor: prond » 12 lip 2017, o 02:06

Nie w przypadku pasów. Akupunktura - zgodzę się że koniecznie powinien ją wykonywać ktoś z doświadczeniem i odpwiednim przeszkoleniem, ale pas stabilizujący odcinek lędźwiowy można sobie spokojnie zamówić i wspomagać zdrowienie. Sporo na ten temat masz na stronie: diskdr.pl/wg30max_informacje.htm. W moim przypadku pas pomógł do tego stopnia ze znow jestem w pelni mobilny i nic mnie nie ogranicza. Od czasu do czas wkładam po treningu ale bardziej ze wzgledów profilaktycznych niż potrzeby.
prond

Postautor: superSłoik1997 » 12 lip 2017, o 04:01

Nie chce sie sprzeczać bo nie choruje na kregosłup i nie wiem jak to jest. Skoro pomogło to super, piszę tylko co ja bym robił w danej sytuacji.
Awatar użytkownika
superSłoik1997

Postautor: LudwikPodolski » 12 lip 2017, o 04:48

Nie wiesz do końca co byś zrobił bo uwierz mi że to tak silny i niekomfortowy ból że można wyjść z siebie. Są takie momenty kiedy człowiek spróbowałby wszystkiego żeby tylko przestało a pas to idealne rozwiązanie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
LudwikPodolski

Postautor: toledo » 12 lip 2017, o 07:25

Czyli jest promień nadziei że będzie jeszcze dobrze :). Strasznie brakuje mi ruchu ale niestety w obecnym stanie nie bardzo mogę nawet komfortowo wziac kąpiel.
toledo

kuchnie na wymiar kraków galeria

Wróć do Zdrowie jest bezcenne