Czy tłumaczenie dokumentów można zlecić każdemu tłumaczowi?

Postautor: LudwikPodolski » 9 sty 2017, o 02:16

Mam do przetłumaczenia kilka dokumentów z anglii i zastanawiam się, czy może je przetłumaczyc dowolna osoba? Chodzi mi o to, czy tak przetłumaczone dokumenty, gdy dołącze do nich angielską wersje, będą honorowane przez polskie urzedy?
Awatar użytkownika
LudwikPodolski

Postautor: Han3czk4 » 9 sty 2017, o 04:02

No co ty. Musisz zapłacić za tłumaczenie przysięgłe. Osoba tłumacząca dokument musi być zawodowym tłumaczem, mieć do tego odpowiednie uprawnienia. Takie tłumaczenie musi być potwierdzone pieczątką i wtedy rzeczywiście będzie respektowane przez urząd. W innym przypadku nikt Ci nie uwierzy, że dany dokument został przetłumaczony w prawidłowy sposób.
Han3czk4

Postautor: LudwikPodolski » 9 sty 2017, o 05:47

Tak myslałem. Szkoda, bo znajoma by mi je przetłumaczyła za darmo, a tak trzeba będzie płacic. Może wiesz, gdzie można w miare tanio przetłumaczyc takie dokumenty?
Awatar użytkownika
LudwikPodolski

Postautor: Han3czk4 » 9 sty 2017, o 08:13

Sprawdź sobie ten adres. Ta firma zajmuje się różnymi tłumaczeniami. Z tego co się orientuję, tłumaczenie dokumentów to dla nich żaden problem. Widocznie współpracują z kilkoma tłumaczami przysięgłymi i innymi tłumaczami o różnych specjalizacjach, bo tłumaczą również teksty medyczne czy prawnicze i to nie tylko na angielski, ale też na niemiecki, włoski, rosyjski czy francuski.
Han3czk4

Postautor: perfekcjonista78 » 9 sty 2017, o 08:40

Ja kiedyś samemu przetłumaczyłem sobie jakieś pismo urzędowe, już nawet nie bardzo pamiętam co to było. Jak poszedłem z tym do polskiego urząedu to mnie wyśmiali. Także musi być pieczatka by biurokracji stało się zadość.
Awatar użytkownika
perfekcjonista78

Postautor: LudwikPodolski » 9 sty 2017, o 09:24

Uroki życia w tym kraju:( Tak czy inaczej, dzieki za informacje i za linka. Przynajmniej zorientuje sie, ile to może u nich kosztowac.
Awatar użytkownika
LudwikPodolski

kuchnie na wymiar kraków galeria

Wróć do W pracy i biznesie