Jakie znacie sposoby na oszczędzanie ciepła

Postautor: LudwikPodolski » 7 mar 2016, o 04:56

W związku z ciągle rosnącymi kosztami ogrzewania postanowiłem w końcu coś zrobić z tym problemem. Generalnie nie wymyślę tutaj żadnego nowego rozwiązania, więc chciałbym was prosić o pomoc w tym, jak można zaoszczędzić na opłatach za ogrzewanie w domu.
Awatar użytkownika
LudwikPodolski

Postautor: prond » 7 mar 2016, o 06:20

Jak to mawiał klasyk filmowy trzeba zrobić obejście do sąsiada i po kłopocie.
prond

Postautor: azela » 7 mar 2016, o 07:31

Gdyby tak łatwo szło się podłączyć do sąsiada to na pewno niejeden by z tego skorzystał. Wydaje mi się, że musisz przede wszystkim sprawdzić, czy masz w domu ubytki ciepła. Teraz firmy robią testy budynków, na których widać, gdzie są największe straty ciepła. To trochę kosztuje, ale w dłuższej perspektywie się opłaca.
azela

Postautor: HeyJoe » 7 mar 2016, o 09:56

To nie jest żadna tajemnica, że największe straty notuje się przez brak ocieplenia budynku, nieszczelności w dachu, oknach i drzwiach. To cztery podstawowe powody, od których trzeba zacząć. Samo urządzenie grzewcze wziąłbym na sam koniec rozważań.
Awatar użytkownika
HeyJoe

Postautor: Owlshooter009 » 7 mar 2016, o 10:28

A ja wam powiem, że ostatnio dużo czytałem na temat systemów wentylacji i okazuje się, że bardzo dużo ciepła ucieka właśnie dzięki dostarczaniu świeżego powietrza. To bardzo duży koszt, którego zmniejszenie tak naprawdę nie jest wcale takie trudne.
Awatar użytkownika
Owlshooter009

Postautor: efektowna » 7 mar 2016, o 11:42

Chodzi ci pewnie o to, że są urządzenia, które ogrzewają zimne powietrze usuwanym ciepłym powietrzem. Taki system nazywa się rekuperacją i jest bardzo skuteczny. Bardzo dużo osób stosuje tę metodę w swoim domach. To także skuteczne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy ogrzewają dużo większe powierzchnie. System jest montowany na wentylacji mechanicznej, która znajduje się praktycznie w każdym domu.
efektowna

kuchnie na wymiar kraków galeria

Wróć do Zajęci domem i ogrodem